Spor

“TFF yöneticisi Şenol Güneş’e, Burak Yılmaz’ı oynatma dedi”

Yabancı oyuncu sınırının kademeli olarak azaltılması konusunda top Şenol Güneş’in kucağına bırakılmıştı… ancak Güneş’in konuya dahli olmadığı, hatta bu sezon sahada 11 yabancı olması konusunda TFF Başkanı Nihat Özdemir’e bir fikir sunduğu bildirildi

Güneş’in planına göre bu sezon 8+3’e çekilen yabancı sayısı 11 olacaktı. Gelecek 5 sezonda ise 11+0, 10+1, 9+2, 8+3 ve 5’inci yılın sonunda da 7+4 olarak belirlenecekti.

BURAK YILMAZ ISRARI
Bu arada görevden ayrılan Şenol Güneş’le TFF yönetimi arasındaki bir başka sıkıntı ise Burak Yılmaz konusundaydı. İddiaya göre TFF İcra Kurulu üyesi bazı isimler Burak Yılmaz’ı milli takımda istemedi. Onun Caner, Gökhan Gönül ve Arda Turan gibi kadroya dahi alınmamasını talep etti. Hatta bu isimler Enes Ünal’ı işaret ederek, onun oynaması için baskı yaptı. Enes’in Cebelitarık maçına 11’de başlamasının nedeni de buydu.

EMRE’Yİ İKNA EDEMEDİ
Öte yandan Şenol Güneş’in Emre Belözoğlu’nda diretmesinin nedeni ise genç oyunculara abilik yapması içindi. Ancak Emre tek başına değil yanında Selçuk Şahin, Volkan Demirel gibi isimlerle milli takıma gitmek isteyince işler karıştı. Emre ayrıca Katar’da oynanacak 2022 Dünya Kupası’ndan sonra teknik direktör olacağı sözü de verilmeyince olmadı.

(Fotospor)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu