Spor

Şenol Güneş’ten tepki! TFF’ye tazminat cevabı

A Milli Futbol Takımı'nda teknik direktör Şenol Güneş'le karşılıklı anlaşma sonucunda yollar ayrıldı. Güneş ile Nihat Özdemir arasında geçen görüşmenin detaylarına ulaşıldı. Şenol Güneş'in yerine düşünülen teknik direktör adayları netleşti. İşte TFF'de yapılan olağanüstü zirvenin detayları...

A Milli Futbol Takımı’nda Şenol Güneş dönemi sona erdi. Tecrübeli teknik adam tazminat konuşmadan; Milli Takım’daki görevinden ayrıldı. TFF Başkanı Nihat Özdemir’le Şenol Güneş arasında yaşanan zirvenin detaylarına ulaşıldı. TFF Yönetimi’nin Güneş’in yerine düşündüğü isimler belli oldu.

‘NAMUSUMLA GELDİM, NAMUSUMLA GİDİYORUM’
A Milli Takım teknik direktörlük görevi dün sona eren Şenol Güneş’in TFF Yönetimi ile yaptığı toplantının bitiminde, hiç para ve tazminat konuşmadığı, “Namusumla geldim, namusumla gidiyorum” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

‘BU GÖRÜŞMEYE NE GEREK VARDI’
Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir ile önceki gün yaklaşık 2.5 saatlik bir görüşme yapan ve dünkü Milliyet Gazetesi’nin manşetten duyurduğu, “İsterseniz istifa ederim, isterseniz görevden alın” sözleriyle konuya son noktayı koyan Şenol Güneş’in, dün yapılan toplantıda yine aynı şeylerin masaya yatırılmasına bir hayli tepki verdiği ve “Ben dün (önceki gün) görevi bırakmaya gelmiştim. Hangi kararı alırsanız saygı duyacağımı dile getirmiştim. Şimdi bu ikinci toplantıya ne gerek vardı. Beni niye davet ettiğinizi anlamakta zorluk çekiyorum” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

YARDIMCI VE ALTINTOP DA YER ALDI
Riva’da sabah saat 11’de başlayan toplantıya TFF Başkanı Nihat Özdemir’in dışında, Başkan vekilleri; Servet Yardımcı, Erhan Kamışlı ve Hamit Altıntop da katıldı.

‘AYNI ŞEYLERİ KONUŞUYORSUNUZ’
Şenol Güneş’in, “Ben sayın başkana düşüncelerimi net bir şekilde ifade ettim. ‘İster istifa edeyim, isterseniz siz yollayın’ dedim. İkinci bir toplantı istediniz. Ama yine aynı şeyleri konuşuyorsunuz. Bu beni çok üzdü. Ne karar aldığınızı bilmiyorum ama zaten ortadaki başarısızlığı sahiplendiğimi, gereğini yapacağımı söylemiştim. Maçtan sonra sıcağı sıcağına bir karar vermek hem kendime hem bu kuruma haksızlık olurdu” dediği bildirildi.

‘KAN DEĞİŞİMİNE İHTİYAÇ VAR’
Bunun üzerine söz giren TFF başkanı Özdemir, “Hocam biz çalışmalarınızdan, Türk Futbolu’na verdiğiniz emekten gerçekten memnunduk ama ortaya istenmeyen sonuçlar çıkınca bu değişiklik zaruri hale geldi. Bir heyecana bir kan değişimine ihtiyaç var. Onun için yollarımızın ayrılması daha doğru olacak” dedi. Güneş’in, yöneticilerin “Hocam sözleşmenizdeki hukuki şartları da konuşalım” sözleri üzerine, “Konuşulacak bir şey yok. Gereği neyse yapın. İster istifa deyin, ister görevden alma. Ben namusumla geldim, namusumla gidiyorum. Gerisi size kalmış” yanıtını verdiği kaydedildi.

2.5 YIL KALABİLDİ
Güneş’in Milli Takım’daki ikinci dönemi 2,5 yıl sürdü. 2019 Mart ayında göreve getirilen tecrübeli hoca 32 maç oynadı. Bu karşılaşmalarda 15 galibiyet elde eden ay-yıldızlılar, 7 mağlubiyet ve 10 beraberlik aldı. Milli Takım, 25’i resmi, 7’si özel olmak üzere oynadığı 32 maçta, 55 gol atarken, kalesinde 40 gol gördü.

ÇOĞUNLUĞUN TERCİHİ YABANCI
TFF Başkanı Nihat Özdemir, Şenol Güneş ile yolların ayrılmasından sonra yönetici arkadaşları ile yeni teknik direktörün kim olması gerektiğini masaya yatırdı. Herkesin tek tek düşünceleri alındı. Çoğu yöneticinin tercihini yabancı teknik adamdan kullandığı öğrenildi.

DENİZLİ VE BURUK ADAYLAR ARASINDA
Ayrıca sadece dört maç için bir isim üzerinde uzlaşılabileceği fikri de ortaya atıldı. Bu konuda final maçlarını oynamasındaki becerisi ve tecrübesi nedeniyle Mustafa Denizli ile görüşülebileceği belirtildi. Başakşehir ile şampiyonluk yaşayan Okan Buruk’un da TFF’nin hoca adayları arasına girdiği kaydedildi.

SELİM SOYDAN BIRAKTI
Milli Takımlar Sorumlusu Selim Soydan yaşanan başarısızlıkların ardından görevini bıraktı. Soydan’ın TFF yönetim kurulundaki görevine ise devam edeceği bildirildi.

(Skorer)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu