Elektronik Radar Uygulaması (TEDES) Kaldırıldı

Kararmış Dişlerden Kurtulmak Çok Kolay

Doğum Kontrol Haplarının Faydaları

PTT Bonus Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

Seat Leon Cupra Tanıtım ve Teknik Özellikleri

Otomobil 24 Eylül 2016 - 18:15
297 Okunma

Volkswagen, Seat Leon’un tasarımını farklı bir çizgiyle yeni versiyonunda kullanıcılara sunuyor. Araçta LED farlar oldukça çekici ve şık duruyor.

seat-leon-cupra-tanitim-ve-teknik-ozellikleri-1 seat-leon-cupra-tanitim-ve-teknik-ozellikleri-2

Opsiyonel olarak satın alınabilen alcantara kaplı spor koltuklar hem şık hem de konforlu hissettiriyor. Kokpitte kullanılan malzeme kalitesi, rakipleriyle aynı seviyede olsa da yine de malzemenin kalitesi Leon’a yakışmıyor. VW grubunun, bu otomobili Golf’ün biraz aşağısında konumlandırmasının da etkisi ne yazıkki hissediliyor. Kolay ve hızlı dokunmatik ekranıyla albenisi yüksek bir iç mekan ortaya çıkmaktadır.  Orta konsoldaki ‘mode’ tuşuyla ise otomobilin gaz ve direksiyon tepkileri manuel olarak değiştirilebiliyor.

seat-leon-cupra-tanitim-ve-teknik-ozellikleri-3 seat-leon-cupra-tanitim-ve-teknik-ozellikleri-4

Seat Leon’da 1,4 litrelik turbo benzinli motor 150 HP güç ve 250 Nm tork üretiyor. Motor, 7 ileri vitesli şanzımanıyla gücünü yansıtıyor. Ayrıca bu modelde tercih edilebilen dört farklı sürüş modu yer alıyor; Normal, Eko, Spor ve Kişisel modları. Eko moddayken, motor çok düşük devirlerde çalışıyor ve ayağın gazdan çekildiği durumlarda da vitesi boşa alarak araç, otomatik olarak yakıt tüketimini düşürüyor. Spor modda ise direksiyon ve gaz tepkileri daha keskinleşirken, şanzıman daha hızlı vites değiştiriyor. Araçta ortalama yakıt tüketimi ise 100 km’de 6,2 litre olurken Spor modda ise 12,5 litreye kadar çıkabiliyor.

seat-leon-cupra-tanitim-ve-teknik-ozellikleri-5 seat-leon-cupra-tanitim-ve-teknik-ozellikleri-6

Leon, çok derin darbeler olmadığın sürece tatminkar bir konfor sunuyor. Direksiyon sistemi yeterince iyi çalışırken, ESP’de işini çok iyi yapıyor. Çok fazla şansınızı zorlamadığınız sürece Leon, virajlarda ve düz konumda çok sadık ve başarılı bir yol tutuşu sergiliyor. Aracın anahtar teslim fiyatı ise 58 Bin TL’den başlıyor.

seat-leon-cupra-tanitim-ve-teknik-ozellikleri-7 seat-leon-cupra-tanitim-ve-teknik-ozellikleri-8 seat-leon-cupra-tanitim-ve-teknik-ozellikleri-9 seat-leon-cupra-tanitim-ve-teknik-ozellikleri-10 seat-leon-cupra-tanitim-ve-teknik-ozellikleri-11 seat-leon-cupra-tanitim-ve-teknik-ozellikleri-12

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Kasko Nedir ve Neden Yapılır

Kasko Nedir ve Neden Yapılır

19 Aralık 2016
181 Okunma
Audi A4 Tanıtım ve Teknik Özellikleri

Audi A4 Tanıtım ve Teknik Özellikleri

12 Aralık 2016
188 Okunma
Bunlar da var!
Hadise Açıkgöz Kimdir

Hadise Açıkgöz Kimdir

16 Eylül 2016
3.093 Okunma
Evlilik Duası

Evlilik Duası

22 Temmuz 2016
2.245 Okunma
İçi Fesat Olanlar İçin 17 Talihsiz Fotoğraf

İçi Fesat Olanlar İçin 17 Talihsiz Fotoğraf

31 Ağustos 2016
30.397 Okunma
Aşure Günü ve en güzel Aşure tarifi

Aşure Günü ve en güzel Aşure tarifi

11 Ekim 2016
1.252 Okunma
Kira Gelir Beyanı Nasıl Yapılır

Kira Gelir Beyanı Nasıl Yapılır

10 Ocak 2017
169 Okunma