Down Sendromu Bir Hastalık mı

Bebek Hastalıklarında Okunacak Dua

Kara Delik Nedir, Ne Değildir?

Estetik Ameliyat Yaptırmanın Riskleri

Kredi Kartıyla Ek Kart Arasındaki Farklar

Ekonomi 20 Ocak 2017 - 08:25
101 Okunma

Günümüzde kredi kartı kullanımı o kadar çok arttı ki, asıl kredi kartlarının yanı sıra bir de ek kartlar kullanılmaya başlandı. Hızla artan kredi kartı kullanımının altında ise şüphesiz taksit yaptırma özelliği, ödeme erteleme ya da nakit para taşımaya gerek kalmama gibi çok sayıda neden yatıyor. Bunlar kullanıcılar için olumlu yanları olarak gözükse de kredi kartı kullanımının olumsuz etkileri de bulunuyor. Ancak bilinçli bir şekilde kullanılan kredi kartının olumsuz etkisi bulunmuyor.

Kredi Kartına Bağlı Olarak Çıkartılıyor

Kredi kartlarının yanı sıra bir de ek kartlar bulunuyor. Ek kart, kredi kartının asıl sahibinin yakınlarına verilen ve tamamen asıl kredi kartına bağlı olarak çıkartılan bir karttır. Ek kartın limiti de asıl karta bağlı olduğu için harcamalar buna göre yapılmalıdır. Genellikle ek kartları, kredi kartının sahibinin eşine ya da çocuklarına verilir.

Kredi Kartı İle Ek Kartın Farkı

Bu iki kart arasındaki fark birinin diğerine bağımlı olmasından kaynaklanıyor. Ek kartı çıkartabilmek için de yaş sınırının 18 olması gerekiyor. Bir diğer fark da ek kartın kısıtlı bir şekilde işlem yapabilmesinden kaynaklanıyor. Ek kartın şifresi unutulduğu zaman ya da yenisi istendiği zaman da mutlaka asıl kart sahibinin işlemleri yapması gerekiyor. Tabi asıl kredi kartı sahibinin isteğine göre, ek kartın kullanım alanları da kısıtlanabiliyor.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon Nedir?

3 Ağustos 2016
677 Okunma
41 Yasin Okumanın Faziletleri

41 Yasin Okumanın Faziletleri

26 Ekim 2016
2.038 Okunma
Diş Bakımı ve Sağlığı

Diş Bakımı ve Sağlığı

12 Ağustos 2016
248 Okunma
Erkeklerde Cilt Bakımı

Erkeklerde Cilt Bakımı

13 Ağustos 2016
398 Okunma
Para Biriktirme Yöntemleri

Para Biriktirme Yöntemleri

2 Mart 2017
61 Okunma