Elmalı Kurabiye

Sosyal Medyada Kadınların Pozlarını Taklit Eden Erkekler

Kulak Ağrılarının Sebepleri

Denizbank Bonus Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

Kredi Kartı Sahiplerinin Sıkça Yaptığı 7 Hata

Ekonomi 30 Aralık 2016 - 20:14
173 Okunma

Kredi kartı mağdurları günümüzde bir hayli fazladır. Bu mağduriyetlerin asıl nedeni kullanıcıların bilinçsiz tüketimleridir. Kredi kartı sahiplerinin sıkça yaptığı 7 hatanın başında borcun zamanında ödenmemesi gelmektedir. Kartlar ihtiyaçlar dahilinde kullanıldığı takdirde kredi kartı hayatı kolaylaştırmaktadır. Peki, kredi kartı sahiplerinin sıkça yaptığı 7 hata nedir?

İhtiyaç Olmadığı Halde Kart Kullanmak

Kredi kartı kullanımında yapılan en büyük hata ihtiyaç olmadığı halde kart kullanımıdır. Özellikle, banka ısrarlarına dayanamayan tüketiciler büyük hataya düşmektedir. Cüzdanda 3, 4 tane kart taşımanın hiçbir anlamı yoktur. Orta gelirli bir vatandaş için tek kart yeterli olacaktır. Ayrıca, her karta yıl sonunda kullanım ücreti ödenmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Borcu Eksik Yatırmak

Kredi kartı borcunu eksik yatırmak kart kullanımında yapılan hataların başında gelmektedir. Nakit çekmek ve ödemekte zorluk yaşayacak kadar harcama yapmak kullanıcıları zor duruma düşürmektedir. Borç eksik yatırılınca, faiz işlediği unutulmamalıdır. Hal böyle olunca borç sürekli olarak katlanacaktır.

Kart Sürprizlerine Karşı Uyanık Olun

Bankaların bazı sözleşmelerinde kredi kartı koşulu bulunmaktadır. Bu nedenle, sözleşmeler tamamen okunmadan imzalanmamalıdır. Birgün kapı çalar ve kargo şirketi elinize ansızın bir kredi kartı tutuşturabilir. Bu gibi durumlarda banka ile iletişime geçilerek, kartın iptal ettirilmesi gerekmektedir.

Kart Sigortaları

Bankalardan kart alınırken, kimi durumlarda kart sigortası yapılmaktadır. Sigorta olup olmadığı özellikle sorulmalıdır. Çünkü karttan sigorta bedeli de kesilmektedir.

Faiz Oranlarına Dikkat Edin

Kredi kartı alınmadan önce, faiz oranları iyice araştırılmalıdır. Aksi takdirde borçlarla uğraşmak kullanıcıların belini bükebilir.

Sözleşmeleri Dikkatli Okuyun

İmzalanan kredi kartı sözleşmeleri dikkatlice okunmalıdır. Bankalar kredi kartı verirken sözleşme imzalatmaktadır. Daha sonra olumsuz durumlarla karşılaşmamak adına, sözleşme başından itibaren okunmalıdır.

Kredi Kartını Kırmak

Kredi kartı borçları kimi zaman canımıza tak edebilir. Böyle durumlarda kartı kırıp atmak isteriz. Hatta çoğu insan bu şekilde bir tavır sergilemektedir. Ancak kartı kırıp atmak çözüm değil, bir başka sorunun başlangıcıdır. Kısacası kartı kırınca borçtan kurtulmuş olmuyorsunuz. Borcunuzu ödedikten sonra kartı kırsanız dahi, aylar sonra borçla karşılaşabilirsiniz. Çünkü kartın iptali için yalnızca banka işlemi gereklidir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Porselen makyaj nasıl yapılır

Porselen makyaj nasıl yapılır

11 Ekim 2016
440 Okunma
Makyaj ile yüz nasıl zayıf gösterilir

Makyaj ile yüz nasıl zayıf gösterilir

11 Kasım 2016
302 Okunma
Jupiterin En Büyük Uydusu Ganymede

Jupiterin En Büyük Uydusu Ganymede

2 Temmuz 2016
397 Okunma
Tek Omuzlu Abiye Modelleri

Tek Omuzlu Abiye Modelleri

29 Ağustos 2016
1.329 Okunma
Beyin Yorgunluğu Nasıl Giderilir

Beyin Yorgunluğu Nasıl Giderilir

1 Ekim 2016
331 Okunma
Tırnak Soyulmasına Ne İyi Gelir

Tırnak Soyulmasına Ne İyi Gelir

13 Şubat 2017
119 Okunma
Daha Sıkı ve Dik Kalçalar

Daha Sıkı ve Dik Kalçalar

5 Ekim 2016
1.868 Okunma