Addison Hastalığı Nedir, Belirtileri Nelerdir

Emeklilikte Yaşa Takılanlar için Kötü Haber

Renault Talisman Energy dCi 130 Tanıtım ve Teknik Özellikleri

Özgü Namal Kimdir

Kanser hastaları nasıl beslenmeli ?

Sağlık 02 Eylül 2016 - 09:54
633 Okunma

Çağımızın vebası kanser.  Günümüzün korkulu kabusu olan kanser , genç  yaşlı , kadın , erkek bir çok kişinin yakalanabileceği hastalıklar dan. Günümüz de sık görülmesinin nedeni , kalıtsal durum, beslenme şekli, hormonlu besinler, sigara , alkol gibi nedenleri gösterebiliriz.

Kanser türleri ne olursa olsun erken teşhis ile tedavi edilen bir hastalık olsa da, tıbbın çaresiz kaldığı durumlar da olabiliyor. Bu noktada hastalar, hasta yakınları kanser illetinden kurtulmanın yollarını arıyor. İnternet ortamın da kanser , ve kanserden korunmanın yolları, kanser hastalarının dikkat etmesi gerekenler hakkın da sayısız makale bulabilirsiniz. Biz bu yazımız da kanser hastalarının nasıl beslenmesi gerektiği hakkın da bilgiler vereceğiz.

 

Kanser hastaları nasıl beslenmeli 1

 

Öncelikle unutulmamalıdır ki her hastalığın başı stres . Kanser hastaları mutlak surette moralini yüksek tutmalı  ve stresten ozak durmalıdır. Kanserin en büyük ilacı moraldir. Pozitif düşünerek olumlamalar yapın ve iyleşeceğinize inanın. Sizi üzen geren tüm olumsuzluklar dan uzak durun.. Sigara ve alkol kullanıyorsanız bu kötü alışkanlıklardan kurtulun. Günde en az 1 saat yürüyüş yapın.

Kanser hastalarının düzenli ve sağlıklı beslenmesi gerekiyor. Bu yüzden besinlerinizin organik olmasına dikkat edin. Besinlerin yıkamasın dan pişirme süresine göre her ayrıntıya dikkat edin . Hekiminizin önerdiği şekil de beslenin.

 

Kanser hastaları nasıl beslenmeli 2

 

Kanser hastaların da beslenmenin önemini belirttik. Yasaklar listesini hekiminiz mutlaka önerecektir. Biz neler den uzak kalmanız gerektiğini belirtilim. Alkol , cola gibi içecekler den uzak durun.  Yemeğinizi azar azar  günde 5-6 öğün yiyiniz. Yediklerinizi uzun çiğneyiniz. Yeeklerde tuz tüketimin de ölçülü olunuz. Sütten uzak durunuz akat yoğurdu bol tüketebilirsiniz. Mevsim dışı sebze ve meyve tüketimin den uzak durunuz. Hamur işi tatlılar yerine süt ürünlerin den yapılan tatlıları tercih ediniz.. Kızartma türü ağır yemeklerden uzak durun. Kahve tüketmektan uzak durunuz. Narenciye türü içecekleri tüketmeye özen gösteriniz. Bol miktar da marul ve marul salatası tüketiniz. Bunun yanısıra dere otu  tüketiniz. Turşu , salamura , salam,sucuk sosis  gibi şarküteri ürünlerin den uzak durunuz.  Bu saydığımız öneriler Sayın Prof. Dr. İbrahim saraçoğlunun tavsiyeleri. Bu önerileri dikkate alarak kanser illetini alt etmek mümkün.. Sağlıklı günler diliyoruz..

 

Kanser hastaları nasıl beslenmeli 3

Kaynak : hamilemiyim.org

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Doğum Belirtileri

Doğum Belirtileri

11 Mart 2017
140 Okunma
Damar Yaşlanmasının Belirtileri

Damar Yaşlanmasının Belirtileri

25 Şubat 2017
128 Okunma
Mide Ağrısı Neden Sırta Vurur

Mide Ağrısı Neden Sırta Vurur

21 Şubat 2017
218 Okunma
Göze Perde İnmesi (Katarakt) Nedir

Göze Perde İnmesi (Katarakt) Nedir

20 Şubat 2017
172 Okunma
Hangi Hareket Kaç Kalori Yakar

Hangi Hareket Kaç Kalori Yakar

19 Şubat 2017
179 Okunma
Bunlar da var!
Peşinatsız Araç Kredisi

Peşinatsız Araç Kredisi

21 Eylül 2016
271 Okunma
2016 Bahçe Mobilya Modelleri

2016 Bahçe Mobilya Modelleri

17 Ağustos 2016
725 Okunma
Kasko Nedir ve Neden Yapılır

Kasko Nedir ve Neden Yapılır

19 Aralık 2016
202 Okunma
Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon Nedir?

3 Ağustos 2016
694 Okunma
Bilgisayarım Neden Yavaş

Bilgisayarım Neden Yavaş

29 Ekim 2016
253 Okunma
Borç Kapatma Planı Nasıl Yapılır

Borç Kapatma Planı Nasıl Yapılır

1 Ocak 2017
197 Okunma
Düğün Saç Modelleri

Düğün Saç Modelleri

14 Ağustos 2016
1.110 Okunma