Sokakta üstsüz gezdi, bakın kaç kişi fark etti

Opel Astra 1.6 CDTi Tanıtım ve Teknik Özellikleri

Dargın Eşlerin Barışması İçin Okunacak Dua

Down Sendromu Bir Hastalık mı

Gelir Belgesiz Kredi Alma Yöntemleri

Ekonomi 22 Şubat 2017 - 11:17
96 Okunma

Birçok banka ve finans kuruluşu farklı kredi paketleri sunarak tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlar. Fakat her kredi başvurusunu da olumlu değerlendirmeyebilir. Bu anlamda bankalar kredi talebinde bulunan müşterilerden bazı belgeler talep eder. Kefil ve gelir belgesi en çok aranan belgelerdendir.

Geçtiğimiz yıllarda gelir belgesi olmayanların kredi talepleri genel de olumsuz yanıtlanmaktaydı fakat günümüzde artık bazı durumlarda olumlu yanıt alınabilmektedir. Peki, gelir belgesi olmadan kredi almak için ne gibi yöntemler uygulanmalıdır?

Öncelikle gelir belgesi olmayan kişiler bankalar tarafından risk faktörü olarak görülebilmektedir. Yani bu kişilere bankalarca duyulan güven çok azdır. Bu durum da banka için bir risk faktörü oluşturmaya yetecektir. Eğer banka sizlere gelir belgesi olmadan kredi vermeyi kabul ediyorsa, faiz uygulamalarında biraz artış gösterecek uygulamalara gidecektir. Gelir belgesi olmadan talep edeceğiniz kredilerde banka geçmişe yönelik incelemelerde bulunacak ve bu durumu göz önüne alarak sizlere kredi vermeye çalışacaktır. Ya da aynı bankaya ait kredi kartı ödemelerinizi düzenli yapıyorsanız bankanızın sizlere güven duyacak olması kaçınılmazdır.

Gelir Belgesiz Kredi Alma Yöntemlerinde kullanacağınız bir diğer seçenek ise kısa mesaj yoluyla başvuracağınız kredilerdir. Düşük miktarda talep ettiğiniz kredilerde bankalar sizden gelir belgesi talep etmeyecek ve ihtiyaçlarınızın karşılanmasına yönelik istediğiniz krediyi tarafınıza tahsil edebilecektir. Bu durumları göz önüne alarak gelir belgesi göstermeden de kredi alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Bunlar da var!
Yağmur Yağarken Okunacak Dualar

Yağmur Yağarken Okunacak Dualar

22 Temmuz 2016
2.184 Okunma
GTA 5’te Eğlenceli Düğün Konvoyu Modu

GTA 5’te Eğlenceli Düğün Konvoyu Modu

21 Ağustos 2016
2.293 Okunma
Kanser Ve Tedavi Yolları

Kanser Ve Tedavi Yolları

2 Temmuz 2016
389 Okunma
Porselen makyaj nasıl yapılır

Porselen makyaj nasıl yapılır

11 Ekim 2016
420 Okunma
İmam Bayıldı Yemeği

İmam Bayıldı Yemeği

29 Ağustos 2016
346 Okunma