Hamilelikte hangi yiyecekler tüketilmelidir

Bebek Hastalıklarında Okunacak Dua

2016 Gelinlik Modelleri

Gevrek ve Nefis Un Kurabiyesi

Erkekler İçin Kaş Bakımı

Güzellik 23 Mart 2017 - 12:10
69 Okunma

Kaşlar bayanlar gibi erkeklerde de ciddi oranda görüntü değişikliği yapabilmektedir. Erkekler kaşları yanmadığı ve herhangibir ciddi imaj bozukluğu yaşamadığı sürece kaş bakımı yaptırmayı düşünmezler. Erkekler açısından kaşların fazla göze çarpmaması onlara bakım yapılmaması gerektiğini düşündürmemelidir.

Erkekler için kaş bakımı 3 ana aşamadan oluşmaktadır. Bunlar; kaşlardaki fazlalıkların alınması, kaşa şekil verilmesi ve kaşın nerede başlayıp nerede biteceğini belirlemektir. Kaş bakımını ilk defa yapacak olan kişiler bir kuaförden yardım almalıdır. İlk bakımdan sonraki düzeltme işlemlerini kişinin kendiside rahat şekilde yapabilir. Şimdi ilk olarak malzemelerimizi belirterek kaş bakımına başlamak istiyoruz.

Malzemelerimiz

Evde kaş bakımı için;
1 adet cımbız
1 adet traş bıçağı
1 küçük bakım makası
1 küçük saç düzeltme aleti

Kaş Bakımına Başlama

İlk olarak yüzümüzü sıcak suyla yıkayarak hem kesilecek kılların yumuşamasını hemde gözeneklerimizin açılmasını sağlıyoruz.

1 – Kaşın Uzunluğunu Ayarlama

Kaşların iç kenarlarıyla gözlerin iç tarafındaki köşeli kısım hizalı olmalıdır. Köşe ve iç kısmın dışında bulunan orta-dış bölge kılları fazlalık oluşturması sebebiyle temizlenmelidir. Kaşlarınızın uzunluğunu ayarlamak için elinize bir kurşun kalem alınız. Ardından kalemin bir ucunu burun deliğinizin bulunduğu hizada tutunuz. Ardından kalemi çevirerek diğer ucunun gözün dış tarafına gelmesini sağlayınız. İşte bu nokta kaşlarınızın uzunluğunu belirleyecektir. Uzunluğu belirledikten sonra fazlalıkları cımbızla alabilirsiniz.

2 – Kaşların Kalınlığını Belirleme

Kaba şekilde kabarmış olan kaşlarınızı kısaltmak için bakım makasına ihtiyacınız bulunmaktadır. Kaşlarınızın kalınlığını azaltırken kaşları aşırı yatık şekilde kesmemeye özen göstermelisiniz. Kaşlarınız yumuşaksa minik bir tarakla yukarı doğru tarayarak dışarıdan 5mm’lik kısmı kesebilirsiniz. Kaşlarınız sert ise kılları tek tek göz kararı belirleyerek kısaltmanız gerekecektir.

3 – Kaşların Şeklini Belirleme

Uzun ince surat yapısına ve çıkıntılı çeneye sahip olan kişiler klasik yay şeklinde kaşları tercih etmemelidir. Bu kişiler kaşlarını daha kalın ve yatay bir görünüme sokmalıdır. Bu sayede yüzünüz daha kısa bir yapıya kavuşur ve çene çıkıntınız göze çarpmaz. Kare şeklinde veya yuvarlak yüze sahip olan kişiler yay şeklinde kaşlar oluşturarak daha uzun görünümlü bir yüze kavuşacaklardır. Kaşlarınıza yay görünümü verebilmek için kaş kemerinin tepe noktasını göz bebeği hizasının hemen üstünde eşitlemelisiniz. Kaş şeklini belirledikten sonra kenar kısımları cımbızla alarak yay görünümüne kavuşturabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
En İyi 7 El Kremi Hangileridir

En İyi 7 El Kremi Hangileridir

4 Ocak 2017
303 Okunma
2017 Gelin Saçı Modelleri

2017 Gelin Saçı Modelleri

13 Aralık 2016
436 Okunma
Cildi Yenileyen Yoğurt ve Limon Maskesi

Cildi Yenileyen Yoğurt ve Limon Maskesi

9 Aralık 2016
234 Okunma
Çillerin azalması için ne yapılmalı

Çillerin azalması için ne yapılmalı

7 Aralık 2016
222 Okunma
Makyaj sonrası temizlik nasıl yapılır

Makyaj sonrası temizlik nasıl yapılır

16 Kasım 2016
199 Okunma
Manikür Nasıl Yapılır

Manikür Nasıl Yapılır

13 Kasım 2016
360 Okunma
Makyaj ile yüz nasıl zayıf gösterilir

Makyaj ile yüz nasıl zayıf gösterilir

11 Kasım 2016
281 Okunma
Saç Yağlanması ve Çözümleri

Saç Yağlanması ve Çözümleri

25 Ekim 2016
313 Okunma