Boğaz Şişmesinin Nedenleri ve Tedavisi

Parkinson nedir, belirtileri ve tedavisi nasıl olur

Menenjit Belirtileri ve Tedavisi Nasıl Yapılır

Saç Kıran Hastalığı Nedir? Belirtileri Nelerdir

Erkekler göbeklerini nasıl eritebilir

Sağlık 28 Aralık 2016 - 16:24
304 Okunma

Erkeklerde kadınlara oranla daha kolay göbek yağlanması görülür. Fakat bu gözünüzü korkutmasın çünkü erkekler, göbek çevresini kadınlara oranla daha kısa sürede eritebilir. Bunun sebebi ise erkekler ve kadınlar arsında bulunan anatomik ve hormonal farklılıklardır. Erkeklerde göbek nasıl eritilir sorusundan önce göbek yağlanmasının nasıl oluştuğu konusunda bir fikrimiz olması lazım.

Çağımız sorunları olan kilo problemi; hareketsizlik ve fast food yiyeceklerinin aşırı tüketilmesiyle ortaya bir göbek olarak çıkmaktadır. Erkeklerde göbek çevresi normalde 70-93 cm arası olması gerekirken 102 cm ve üzeri göbeğiniz olduğuna işarettir. Erkek göbek nasıl erir sorusundan önce bu soruna yol açan sebeplere bakmak gerekiyor. Özellikle alkol kullanımı hem sağlık açısından tehdit yaratırken fiziksel görünüm için de tehdit yaratmaktadır. İşte erkelerde kadınlara oranla daha fazla göbek yağlanmasının görülmesinin nedenlerinden biri de budur. Hatta bazen toplumda bira göbeği olarak kullanılan tabir bunun içindir. Alkol kullanan insanlarda, karın bölgesinde iç yağlanma olur ve bu yağlanma en tehlikeli yağlanma çeşididir. İç yağlanma yüzünden ciddi derecede karaciğer hastalıkları ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden alkol kullanımının önüne geçilmelidir. Ayrıca beslenmedeki düzensizlikler de bu duruma neden olmaktadır. Alınan kaloriyle harcanan kalori arasında bir denge olursa kilo kontrolünüzü sağlamış olursunuz. Göbek oluşumundaki bir etken ise yaşlanmadır. Yaşlanınca vücuttaki kas oranı azaldığı için harcanan kalori miktarı da azalmaktadır. Hal böyle olunca kiloyu korumak zorlaşacak. Kol ve bacaklardaki yağlanma azalırken göbek çevresindeki yağlanma artacaktır.

Erkek göbek eritme aslında o kadar da zor bir konu değildir. Bunun için birkaç yeme içme alışkanlığını değiştirmek ve ilgi alanınız dahilinde spor yapmak yetecektir. Spor adına bir şey yapamayacak olsanız bile günde en az 45 dakika ya da 1 saat yürümek hayatınızda büyük farklılıklara neden olabilir. Yeme içme alışkanlığına gelince, alkol kullanımını azaltmalı ve bu alışkanlıktan kurtulmalısınız. Gün içinde çayınıza veya kahvenize atacağınız şeker miktarını olabildiğince azaltın. Gazoz ve kola gibi içeceklerde, bir bardakta hemen hemen 6-10 arasında küp şeker bulunmaktadır. Bu da sizin şeker günlük şeker kullanım miktarınızın çok üstüne çıkmanıza neden olacaktır. Erkekler göbek eritmek için yarım mekik gibi göbek eritme egzersizleri de yapabilir. Bunları kısa bir süreliğine değil de alışkanlık olarak hayatınıza dahil ederseniz kalp ve damar hastalıklarından tutun kalın bağırsak kanserine kadar çoğu hastalığın da önüne geçmiş olursunuz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Doğum Belirtileri

Doğum Belirtileri

11 Mart 2017
140 Okunma
Damar Yaşlanmasının Belirtileri

Damar Yaşlanmasının Belirtileri

25 Şubat 2017
128 Okunma
Mide Ağrısı Neden Sırta Vurur

Mide Ağrısı Neden Sırta Vurur

21 Şubat 2017
218 Okunma
Göze Perde İnmesi (Katarakt) Nedir

Göze Perde İnmesi (Katarakt) Nedir

20 Şubat 2017
172 Okunma
Hangi Hareket Kaç Kalori Yakar

Hangi Hareket Kaç Kalori Yakar

19 Şubat 2017
179 Okunma
Bunlar da var!
Sivilcelere ve Aknelere Doğal Çözüm

Sivilcelere ve Aknelere Doğal Çözüm

3 Ağustos 2016
517 Okunma
Sedef Hastalığına Ne İyi Gelir

Sedef Hastalığına Ne İyi Gelir

22 Ekim 2016
384 Okunma
Bir Urfa Klasiği Şıllık Tatlısı

Bir Urfa Klasiği Şıllık Tatlısı

20 Ağustos 2016
515 Okunma
Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer

26 Ağustos 2016
395 Okunma
41 Yasin Okumanın Faziletleri

41 Yasin Okumanın Faziletleri

26 Ekim 2016
2.075 Okunma
Botox nedir nasıl yapılır

Botox nedir nasıl yapılır

12 Ekim 2016
380 Okunma
For Honor

For Honor

3 Temmuz 2016
710 Okunma
2017 Gelin Saçı Modelleri

2017 Gelin Saçı Modelleri

13 Aralık 2016
473 Okunma