Cüce Gezegenlerden Makemake

Ssangyong Korando Tanıtım ve Teknik Özellikleri

Hyundai i20 Coupe Tanıtım ve Teknik Özellikleri

Balık Köftesi Tarifi

En İyi Yerli Oyunlar

Teknoloji 01 Aralık 2016 - 22:58
207 Okunma

CRYSİS

Amerikan oyun şirketi Electronic Arts tarafından piyasaya sürülse de bilinmeyen bir gerçek var ki, oyun Almanya’da yaşam süren Giresunlu Faruk, Cevat, Avni kardeşlerin kurduğu CryTek firması tarafından yapılmıştır. Oyun için 16 Milyon Euro harcansa da, 2008 rakamlarına göre 2 milyonun üzerinde bir satış yaparak 300 Milyon gibi bir kazanç elde edildi. Oyunu çekici yapan diğer büyük bir nedende, oyunda hiç yama kullanmadan Türk usta oyuncular tarafından seslendirilmesidir.

İSTANBUL EFSANELERİ: LALE SAVAŞÇILARI

Oyun 1994 yılında piyasaya sürülmüştür. Dezavantajları çoklu oyuncu desteği olmaması ve yapıldığı yıla göre de sadece Windows XP sürümünde çalışmaktadır. Fantastik rol yapma olarak adlandırılan bu oyun İstanbul’da geçmektedir. Oyun hikayesi oldukça komik ve eğlencelidir. Şeyh Cehalet, İstanbul’u ele geçirmek isteyen kötü karakter, 4 kafadarın otoparka topları kaçması sonucu onu almak isterken başlarına eğlenceli olaylar gelmektedir tabi bu olayın sonu da kahramanlıkla sonuçlanacak. Diğer fantastik oyunlardan ayıran en büyük özellik oyun içi karakterlerin, maganda, banka memurları ve eğlenceli halk insanlarından oluşması.

CULPA INNATA

Bir bilim kurgu romanına göre uyarlanan bu oyun Gebze Teknoloji Geliştirme Merkezi’nde yerli firma Momentum DMT tarafından geliştirilmiş. Ancak oyunu bizim geliştirmemize rağmen Kanadalı bir firma tarafından satışı yapılmıştır diğer bir kötü tarafta oyun yine yerli yapım olmasına rağmen Türkçe dil desteği bulunmamasıdır. Oyun uzay çağı olarak adlandırılan 2047 ve sonrasını ele alıyor, savaşlarla azalan insan nüfusuna bir çare olmak için kurulan birliği ve maceraları anlatıyor. Çoklu oyuncu desteği yoktur.

MOUNT & BLADE

Hiç kuşkusuz yerli yapım oyunlar arasında en başarılı olanıdır. PC GAMER dergisinde yayınlanan tüm zamanların en iyi 100 oyunu arasına girerek, bizlere de milli bir gurur yaşatmıştır. Mount & Blade, Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu karı-koca tarafından kurulan yerli firma TaleWorlds tarafından yapılmıştır ama ne yazık ki oyun yine yabancı bir firma tarafından piyasaya sürülmüştür. Oyun hayali devletlerin arasında geçen savaşları anlatmaktadır.

KABUS 22

Tam anlamıyla yerli diyebileceğimiz sayılı oyunlardan bir tanesidir. Son Işık Oyun Stüdyosu tarafından yazılan bu oyun bu sefer yerli bir firmamız olan Vestel tarafından piyasaya sürülmüştür. Oyun hikayesi, Dehri denen kötü yaratık Dünyada ki güçlü isimleri kendi ordusuna katıyor ve Dehri yaratık ordusuyla Dünyayı ele geçirmek ister fakat İstanbul’da ki Demir adında bir kahraman tarafından engellenmeye çalışılmaktadır.

PUSU – UYANIŞ

0 yerli bir oyunumuz olan PUSU , Cem Uzunlar ve Hakan Yüksel tarafından 3TE Games geliştirmiştir. Dağıtımını Aral İthalat – Yoğurt Teknolojileri yapmıştır. Oyun yapımında yerli firmalarımız Cinemedya ve Medyavizyon’un da katkıları vardır.  Oyun hikayesi ise; NATO merkezinde görevli üsteğmen Fatih, İstanbul’a çağrılır. Bilim adamı olan babası karanlık işlerle uğraşan Fuat ile herşeyden habersiz bir ortaklığa girer. Fatih babasını kurtarmak için derin maceraya atılır.

İSTANBUL KIYAMET VAKTİ

Yerli firma “Sobee” tarafından yapılan oyunun yayımcısı yine yerli olan MYNET’tir. İnternet üzerinden çok oyunculu multiplayer olarak oynanan oyunda 39 level vardır. Eminönünde başlayan oyun dünyanın yörüngesine giren bir cisimle milyonlarca insan ölür, yeraltından çıkan yaratıklar insan ırkını sona erdirmek ister bunu engellemek oyuncunun elinde.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Twitter Hesabı Doğrulama Nasıl Yapılır

Twitter Hesabı Doğrulama Nasıl Yapılır

30 Aralık 2016
184 Okunma
Pokemon Go PC’de Nasıl Oynanır

Pokemon Go PC’de Nasıl Oynanır

27 Aralık 2016
346 Okunma
Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alınır

Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alınır

26 Aralık 2016
422 Okunma
Kablosuz Ağ Güvenliği

Kablosuz Ağ Güvenliği

1 Kasım 2016
272 Okunma
Laptop Şarjım Neden Çabuk Bitiyor

Laptop Şarjım Neden Çabuk Bitiyor

31 Ekim 2016
342 Okunma
Bilgisayarım Neden Yavaş

Bilgisayarım Neden Yavaş

29 Ekim 2016
253 Okunma
Bunlar da var!
İş Bulma Duası

İş Bulma Duası

22 Temmuz 2016
1.520 Okunma
Hosting Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Hosting Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

23 Eylül 2016
227 Okunma
Küt Kesim Saç Modeli

Küt Kesim Saç Modeli

24 Ağustos 2016
1.674 Okunma
Cenaze Namazı Abdestsiz Kılınır Mı?

Cenaze Namazı Abdestsiz Kılınır Mı?

31 Temmuz 2016
1.499 Okunma
Gevrek ve Nefis Un Kurabiyesi

Gevrek ve Nefis Un Kurabiyesi

3 Ağustos 2016
574 Okunma
Tarçınlı Kurabiye Tarifi

Tarçınlı Kurabiye Tarifi

5 Ocak 2017
366 Okunma
Kalp sağlığı nasıl korunur

Kalp sağlığı nasıl korunur

8 Eylül 2016
299 Okunma
Beyin Yorgunluğu Nasıl Giderilir

Beyin Yorgunluğu Nasıl Giderilir

1 Ekim 2016
331 Okunma
Makyaj sonrası temizlik nasıl yapılır

Makyaj sonrası temizlik nasıl yapılır

16 Kasım 2016
216 Okunma