2016 Kırmızı Ruj Modası

Gebelik Nе Zaman Belli Olur

Hosting Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Kemik Erimesi ( Osteoporoz )

En çok kilo verdiren içecekler nelerdir? 

Sağlık 31 Temmuz 2016 - 19:19
394 Okunma
Sıvı tüketerek kilo verebilir miyim?

Çağımızın en büyük hastalığı obezitedir. Obezite ile savaşmak için tüm dünya el ele verip sağlıklı ve doğal beslenmek için alternatifler arayışına girmiştir. Aslında kilo vermenin en basit yolu metabolizmayı hızlandıracak besinler tüketmek. Metabolizma hızlandığında kilo vermeyi kolaylaştırabilirsiniz. Tabii ki bunun yanı sıra spor ile destekleyerek verilen kiloları bir daha geri alınmamak üzere kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere metabolizmayı hızlandıracak ve kilo vermenize yardımcı olacak içeceklerden bahsetmek istiyorum.

Su zayıflatır mı?

Lafı fazla uzatmadan soğuk su ile başlamak istiyorum. Öncelikle size yanlış bilinen ve yaygın olan bir konudan bahsetmek istiyorum. Ilık su içmenin metabolizmayı hızlandırdığı ve kilo vermeye yardımcı olduğu söylenmektedir. Oysaki soğuk su ılık sudan daha fazla kalori yakmaya yardımcı oluyor. Soğuk su içtiğinizde, mide suyun ısısını ayarlamak için bir enerji harcar ve vücudun ekstra 70 kalori harcamasına sebep olur. Yani özellikle buzlu su içmek metabolizmanın hızlanmasını ve ekstradan kalori yakılmasını sağlamaktadır. Soğuk suyun faydalarından yararlanmak istiyorsanız günde en az yarım litre buzlu su için.,

Sebze suyu metabolizmayı hızlandır mı?

Bazı sebzelerin suyunu tüketerek hem tokluk hissi hem de metabolizma hızlanmasına yardımcı olabilirsiniz. Günde bir bardak sebze suyu içtiğinizde oluşturacağı tokluk hissinden dolayı daha az yemek yiyecek ve böylece vücudunuza daha az kalori almış olacaksınız.

Hangi çaylar zayıflatır?

Çaylar da metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olur. Yağ yakımına yardımcı oluyor özellikle yeşilçay ve siyah çay bu konuda önerebileceğimiz çaylardır. Günde iki bardak şekersiz çay metabolizmanın hızlı çalışmasına fayda sağlayacaktır.

Süt kilo aldırır mı?

Süt te metabolizmanın çalışmasına yardımcı olan bir sıvıdır. Fakat sütün yağsız olması gerekmektedir. Günde bir bardak yağsız süt içen kişilerin metabolizmasının daha hızlı çalıştığı görülmüştür ve günde bir bardak yağsız süt içmeyi ihmal etmeyen kişilerin süt tüketmeyen kişilere göre yüzde 70 daha fazla yağ yaktığı araştırmalarca ispatlanmıştır. Ancak her şeyde olduğu gibi azı karar çoğu zarar diyerek günde bir bardaktan fazla yağsız süt tüketmemenizi öneririz.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Doğum Belirtileri

Doğum Belirtileri

11 Mart 2017
73 Okunma
Damar Yaşlanmasının Belirtileri

Damar Yaşlanmasının Belirtileri

25 Şubat 2017
63 Okunma
Mide Ağrısı Neden Sırta Vurur

Mide Ağrısı Neden Sırta Vurur

21 Şubat 2017
180 Okunma
Göze Perde İnmesi (Katarakt) Nedir

Göze Perde İnmesi (Katarakt) Nedir

20 Şubat 2017
130 Okunma
Hangi Hareket Kaç Kalori Yakar

Hangi Hareket Kaç Kalori Yakar

19 Şubat 2017
136 Okunma
Bunlar da var!
Bisküvili Pasta Tarifi ve Yapılışı

Bisküvili Pasta Tarifi ve Yapılışı

24 Ağustos 2016
378 Okunma
Gevrek ve Nefis Un Kurabiyesi

Gevrek ve Nefis Un Kurabiyesi

3 Ağustos 2016
556 Okunma
Mümin Nasıl Bir Allah İnancına Sahiptir

Mümin Nasıl Bir Allah İnancına Sahiptir

31 Temmuz 2016
1.449 Okunma
İmam Bayıldı Yemeği

İmam Bayıldı Yemeği

29 Ağustos 2016
346 Okunma
Sony Xperia E5 Raflarda Yerini Aldı

Sony Xperia E5 Raflarda Yerini Aldı

2 Temmuz 2016
579 Okunma