Domain Ticareti Yaparak Para Kazanmak

Beren Saat kimdir

Kalsiyum Eksikliği ve Belirtileri

Amerikan Mutfak Dekorasyonu

Ayetel Kursi Günde Kaç Kez Okunmalı Ve Faydaları 

Dini Bilgiler 31 Temmuz 2016 - 13:04
7.614 Okunma

Ayet’el-Kürsî, 313 kere okuyan kişinin her isteği yerine gelir; cesareti artar. Halk içinde sevgi, saygısı ve itibarı çoğalır. İstediği makama ulaşır. Asla kimse ona zarar veremez.
Resul-ü Ekrem Efendimiz (s.a.v)’in adları sayısınca 201 kere okuyan kimsenin, dünya ve ahiretle ilgili istekleri geri çevrilmez.
Ayet’el-Kürsî; yiyecek, buğday, pirinç, arpa benzer biçimde şeylere 313 kez okunarak, her okunuşta o şeye üflenirse bereketi artar, o şeyde verimlilik olur.
Ayet’el-Kürsî’yi her gün okumayı tane haline getiren kişinin Allah’u Teala geçmiş günahlarını bağışlar.
Ayet’el-Kürsî okuyan şahıs üstün bir zikir yapmış olur. Bundan dolayı onda hem Tevhid anlamı var hem de Kuran tilaveti vardır.
Ayet’el-Kürsî’de 34 Esma-i İlahi bulunur. 17 tanesi kapalı ve 17 tanesi de açık olarak bulunmaktadır. Bununla beraber 17 “mim” harfi, 17 de “vav” harfi vardır. Allah’u Teala’nın en büyük adı Ayete’l-Kürsi’de mevcuttur. Bu yüzden Ayet’el-Kürsî ile yakarış edilirse kabul edilir.
Ayet’el-Kürsî’yi bir hacet ve arzunun olması için okumak, o işin olmasına vesiledir. Bu ayeti okumaya devam eden devamı nispetinde yarar görür.
Ayet’el-Kürsî okumaya sadece peygamberler, sıddıklar ve şehitler devam eder. Şahıs okumaya devam ederse, ahlâkı şehit ve sıddıkların ahlakına ulaşır.
Ayet’el-Kürsî’yi okumaya devam eden kişiye; Allah’u Teala hayırlı ve yararlı kapılar açar. İlim öğretir; gizli saklı detayları ve tedavi etme yollarını öğretir. Hem Zahiri, hem de Bâtıni ilim nasip eder.

Ayetel Kursi Günde Kaç Kez Okunmalı Ve Faydaları 1

Ayet’el-Kürsî okunması mümkün ve sevabı mezar ehline bağışlanırsa, o mezar nurla dolar, mezar genişler ve ölünün derecesi, mevkisi ve makamı yükselir. Okuyana da büyük sevap verilir.
Ayet’el-Kürsî’yi fazlaca okuyanın anlayışı artar. Düşman şerrinden kurtulur. Allah’u Teala’yı büyük isimleriyle anmak, zikretmek isteyenler Ayete’l-Kürsi’yi okumalıdırlar. Ayete’l-Kürsi rahmet ve yardım kapılarını açar.
Sıkıntılı anlarda Ayet’el-Kürsî okunursa sorun geçer. Çekince durumunda okunursa okuyan o tehlikeden kurtulur.
Ayet’el-Kürsî’yi 170 kere okuyana Allah’u Teala her işinde destek sağlar. Güçlük çekmez. Üzüntü ve kederden uzak olur. Rızkı genişler. Arzularına ve isteklerine kavuşur.
Ayet’el-Kürsî, Bakara Suresinin ilk 4 ayetinde yer alır, Ayet’el-Kürsî’den sonra gelen 2 ayeti ve Bakara Suresinin son 5 ayetini okuyanın kendisine ve ailesine şeytan ve fenalık yaklaşamaz. Deli üstüne okunmaya devam edilirse şifaya deli şifaya kavuşur.
Şehvete düşkün, fena ahlaklı ve fena kişiler Ayet’el-Kürsî okur ve okumaya devam ederlerse durumları değişmiş olur. Ahlakları düzelir ve en iyi hale yönelmiş olurlar.
Ayet’el-Kürsî’yi okuyan kendini itimat içine alır. Cin ve şeytan, insana zarar veremez.
Gece yatarken Ayet’el-Kürsî okuyan, kendini itimat içine almış olduğu şeklinde, ailesini ve komşusunu da koruyup, itimat içine alır.
Ayet’el-Kürsî’yi her farz namazının arkasından okuyana Cennetin sekiz kapısı birden açılır, dilediğinden içeri girer. Öldüğü zaman direk Cennet onu bekler. Muttakilerin elde edeceği mükâfat verilir.
Her farz namazın arkasından Ayet’el-Kürsî okuyan ikinci bir namaza kadar korunmuş olur. Yatarken okuduğumuzda ise, 2 melek bizi korumaya alır.
Evimizden çıktığımız zaman Ayet’el-Kürsî okursak günahlarımız affedilir, şeytanlar ondan uzaklaşır. Cin, şeytan ve insan şerrinden ve korkularından güvenilir olur. Her şeyden muhafaza olunur.
Gece ve gündüz 10 kez İhlâs suresi ve Ayet’el-Kürsî’yi okumaya devam eden şahıs, Allah’ın rızasını kazanır. Şeytandan korunur. Mahşerde peygamberlerle beraber olur.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

İlginizi Çekebilir
Hasta İçin Okunacak Dualar

Hasta İçin Okunacak Dualar

28 Ekim 2016
1.432 Okunma
41 Yasin Okumanın Faziletleri

41 Yasin Okumanın Faziletleri

26 Ekim 2016
2.038 Okunma
Kolay Doğum Duaları

Kolay Doğum Duaları

24 Ekim 2016
1.546 Okunma
Hacca Gitmek İçin Okunacak Dualar

Hacca Gitmek İçin Okunacak Dualar

20 Ekim 2016
1.643 Okunma
Kenzül Arş Duası Ve Faziletleri

Kenzül Arş Duası Ve Faziletleri

20 Ekim 2016
1.880 Okunma
Diş Ağrısı İçin Okunacak Dualar

Diş Ağrısı İçin Okunacak Dualar

19 Ekim 2016
4.320 Okunma
Namazı Neden Sürekli Kılamıyoruz

Namazı Neden Sürekli Kılamıyoruz

27 Eylül 2016
1.501 Okunma
Çocuk Sahibi Olmak İçin Dua

Çocuk Sahibi Olmak İçin Dua

25 Eylül 2016
1.747 Okunma
Bunlar da var!
Fethullah Gülen Kimdir

Fethullah Gülen Kimdir

9 Eylül 2016
3.613 Okunma
Audi A4 Tanıtım ve Teknik Özellikleri

Audi A4 Tanıtım ve Teknik Özellikleri

12 Aralık 2016
188 Okunma
Kısmet Açma Duası

Kısmet Açma Duası

22 Temmuz 2016
1.605 Okunma
Kablosuz Ağ Güvenliği

Kablosuz Ağ Güvenliği

1 Kasım 2016
240 Okunma
Doğum Belirtileri

Doğum Belirtileri

11 Mart 2017
75 Okunma
Krediyle Kurban Kesilir mi ?

Krediyle Kurban Kesilir mi ?

31 Ağustos 2016
370 Okunma
Galaksiler Hakkında Genel Bilgiler

Galaksiler Hakkında Genel Bilgiler

2 Temmuz 2016
722 Okunma